ÜRÜNLER

Badem

Badem, kendine özgü tadı olan kuruyemiş türlerinden biridir. Yüksek besleyiciliği ile en iyi ara öğünlerden biri olan badem çeşitleri, birçok kişinin lezzet tercihidir.

Datça Köy Ürünleri ile satışa sunulan badem türleri geleneksel yöntemler ile hasat edilmiştir. 

Badem Tüketmenin Faydaları

Badem oldukça besleyici yapıya sahip olan bir meyve türüdür. Her gün belirli bir miktarda tüketilen badem bedeninize aşağıdaki yararları sağlayabilmektedir;

  • İçerisinde bulunan doymamış yağ ve potasyum kalbinizin sağlığı için yararlı olabilmektedir. 
  • Besin içeriği olarak zengin E vitaminine sahiptir.
  • Cilt beslenmesine ve cildin daha geç yaşlanmasını sağlamaya yardımcı olabilmektedir. 
  • İçerisinde bol miktarda magnezyum bulunur. Bu da kalp krizi ve kalp hastalıklarının riskini azaltmaya yardımcı olabilmektedir.
  • Bademlerin içerisinde bulunan kalsiyum kemik gelişimini destekleyebilmektedir.

Datça’da Yetiştirilen Doğal Badem Türleri

Datça’da yetiştirilen endemik badem türleri bulunmaktadır. Bu badem çeşitleri özenle paketlenerek sizlerle buluşuyor. Çiğ badem taze ve kavrulmamış formdadır.

Acı badem ise bir başka spesifik badem türüdür. Bu bademin en büyük özelliği tadının acı nitelikte olmasıdır. Ak badem, nurlu badem, diş badem, sıra badem, rüştü badem türleride her biri birbirinden farklı lezzet ve aromaya sahip badem türleridir. Bu bademler kabuklu, kabuksuz, kavrulmuş ve çiğ formda da satılmaktadır. Sitemizde Taze buzlu badem seçeneğide mevcuttur.

Enfes Badem Lezzeti

Enfes bademlerin lezzetini doyasıya tatmak istiyorsanız alacağınız bademlerin özenle toplanmış ve paketlenmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bademlerinizin taze ve doğal olması alacağınız bademin lezzetin artmasını sağlar.

Bademler içerdiği yüksek lif ile bedeninize büyük bir iyilik yaparak hem sindirim sisteminizi hem de içeriği ile tüm vücut gelişimini desteklemenize yardımcı olabilmektedir.

Bademler Nasıl Muhafaza Edilir?

Bademleri sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek istiyorsanız mutlaka kuru ve güneş almayan bir yerde saklamanız gerekir. Aksi takdirde bademleriniz kısa sürede tazeliğini ve lezzetini kaybeder.

Özenle sizlere ulaştırılan bademlerinizi cam kavanozlarda ya da plastik kaplarda saklayabilirsiniz.