ÜRÜNLER

Sirke, Nar Ekşisi, Turşu

Sirke, nar ekşisi, turşu ekşi tadı ve vazgeçilmez aroması ile her mutfakta yer alan yegane ürünlerdir. Özellikle üstün lezzetlere sahip olması, ekşiyi seven damak zevki olan kişilerin tüm yemeklerinde ve salatalarında kullanmasına yer açar.

Datça Köy Ürünleri sizlere doğal üretilmiş ve en lezzetli sirke, nar ekşisi ve turşu türlerini sunuyor.

Sirkeler Nerelerde Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Sirke genellikle sebze ve meyvelerin yıkanması, salata ve yemeklerin tatlandırılması için kullanılan asidik özelliğe sahip bir sostur. Sirkenin bu asidik özelliği kullanıldığı alana göre birçok farklı türde faydalar sağlayabilmektedir

  • Sirke antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu nedenle bağışıklığı destekleyebilmektedir.
  • Kalp ve damar hastalıklarının riskinin azaltılmasına yardımcı olabilmektedir.
  • Yiyeceklerin üzerindeki zararlı bakterilerin ölmesini sağlayabilmektedir.

Neden Nar Ekşisi Kullanmalısınız?

Nar ekşisi uzun yıllardan beri kullanılan yöresel lezzetlerden biridir. Kendine ait spesifik kıvamı ve eşsiz tadı ile yemeklere ve salatalara karşı konulmaz bir tat verir.

Nar meyvesi içerisinde bulunan tanelerden elde edilen bu ekşi, odun ateşinde koyulaşıncaya kadar kaynatılır. Nar suyu belirli bir kıvama ulaşınca ekşi sosu elde edilmiş olur. 

Nar ekşisini kullanmanız için gerekli nedenlerin en başında içerdiği vitamin türleri geliyor. Sunduğu lezzet yanında hipertansiyonun düzenlenmesine, kan şeker dengelenmesine yardımcı olabilmektedir.

Dişlerin ve diş eti sağlığının korunması içinde yardımcı olabilmektedir. Bu kadar besleyici bir gıda Datça kalitesi ile sizlere maksimum kalitede sunuluyor. 

Datça Köy Ürünleri İle Çeşitli Turşu Türleri

Turşu türleri salatalık, domates ve benzeri sebzelerin fermantasyon yöntemi ile tuzlu ve özel bir yapıya getirilmesidir. Özellikle yemek yanında tüketilen bu ürünler yemeklerin içerisinde ya da tek başına da tüketilebilir. 

Sağlık açısından faydalı olabilen turşular, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olabilmektedir. Yüksek besin içeriğine sahip, lezzetli ve uyumlu turşu türleri firmamızda sizler ile buluşuyor.

Sirke, Nar Ekşisi Ve Turşu Ürünlerinin Saklanması

  • Tüm bu ürünlerin saklanması sırasında güneş almayan bir yerde bulunduğundan emin olmanız gerekir.
  • Ürünlerinizi sağlıklı bir şekilde saklamak istiyorsanız da cam ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Bu ürünler tatlı yiyecekler ile karıştırılmaya uygun değildir.