ÜRÜNLER

Zeytinyağı

Sağlığınıza lezzetli bir dokunuş yapacak Datça zeytinyağı ürünleri, özenle şişelenerek sizlerle buluşuyor. Farklı birçok türe ve lezzete sahip olan zeytinyağları damak zevkinize uygun olacak şekilde düzenlendi.

Datça Yöresinin Eşsiz Zeytinyağları

Datça yöresinin doğal ve zengin hayatının içerisinden elde edilmiş tam zamanında toplanmış zeytinler uygun işlemler ile soğuk sıkım zeytinyağı haline getirildi. Lezzeti ile yemeklerinizi küçük bir dokunuş ile benzersiz hale ulaştıracaktır.

Ege ile Datça yapısını her damlasında hissedeceğiniz yağınızı yemeklerinizde ve salatalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm malzemeler ile uyum sağlayan sızma zeytinyağları mutfağınıza renk katacak.

Birbirinden Farklı Aromalarda Zeytinyağı

Erken hasat, çeşnili, girit, memecik, goruk, taş baskı, yaban (deli), yarımada ve benzeri farklı aroma ve lezzetlerde sunulan yağ çeşitleri sizlerle buluşuyor.

Tercih edebileceğiniz farklı zeytinyağları ile damağınıza en uygun yağ türünü bulabilir ya da yemeklerinize eşsiz uyum sağlayacak yeni yağlar ile tanışabilirsiniz. Sıkım ya da lezzet yönünden değişiklik gösteren bu yağlarda değişmeyen tek nokta yağınızın kalitesi olacaktır.

Datça’nın En Güzel Zeytinleri Bir Şişede

Sizler ile buluşan zeytinyağlarımız Datça’nın en güzel zeytinlerinin özel işlemlerden geçmesi ile elde edilmektedir. Farklı boyutlarda ve aromalarda üretilen yağlarımız özenle şişlenerek sizlere sunuluyor.

Zeytinyağınızı dilerseniz şişe dilerseniz de teneke olarak alabilirsiniz. Geniş miktar kataloğunda ihtiyacınız olan en uygun miktarı satın alabilir ve yemeklerinize doğru bir dokunuş yapabilirsiniz.

Zeytinyağı Kullanmanın Sağlığınıza Etkisi

Natürel sızma zeytinyağı kullanmak size birçok yönden avantaj sağlar. Zeytinyağları yalnızca yiyeceklerinizin daha lezzetli ve hafif olması değil sağlığınızın da korunmasına yardımcı olabilmektedir.

Sağlık açısından zeytinyağının size yardımcı olabileceği etkiler şu şekilde özetlenebilir;

  • İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde sindirim sisteminizin çok daha düzenli olmasına yardımcı olabilir.
  • Cildiniz ve saçlarınızın nem dengesini sağlamaya ve cildinizi korumaya yardımcı olabilmektedir.
  • Kan basıncınızın düzenlenmesini sağlamaya, metabolizmanızı hızlandırmaya ve kilo vermenizi kolaylaştırmaya yardımcı olabilmektedir.

Soğuk işlemler ile üretilen zeytinyağları içerisindeki tat ve besleyiciliğini kaybetmez. Aynı zamanda yemeklerinize lezzet katmanıza yardımcı olur.