ÜRÜNLER

İncir

İncir, tatlı içeriğe sahip yaz meyvelerinden biridir. İncirin içerisinde bulunan besleyicilik o kadar yüksektir ki her mevsim tüketilmesi yararlı olabilmektedir. Her mevsim incir yetişmesi imkansız olduğu için Datça Köy Ürünleri firması en lezzetli incirleri kurutarak sizlerle buluşturuyor.

Her gün severek yiyebileceğiniz Datça’nın yüksek besin değerli doğal incir lezzetini kesinlikle denemelisiniz.

İncir Tüketiminin Faydaları

Günlük olarak incirin tüketilmesi birçok sağlık probleminden korunmaya yardımcı olabilmektedir. İncirin faydalarını özetlemek gerekirse;

  • İçerisinde birçok vitamin ve mineral bulunur.
  • Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlamaya yardımcı olabilmekte ve lif içeriği kabızlık probleminin iyileşmesine yardımcı olabilmektedir.
  • Antioksidan etkisi ile cildinizin yenilenmesine destek olabilmektedir.
  • İçerdiği kalsiyum ile kemik gelişimi ve kemiklerin korunmasına yardımcı olabilmektedir. 
  • Bağışıklık sistemi güçlenmesine destek olabilmektedir.
  • Zengin içeriği ve içerisinde bulunan magnezyum ile kalp sağlığınızı düzenlemeye yardımcı olabilmektedir.
  • Demir açısından da yararlı olabilmektedir. 

Datça’nın Eşsiz İncirleri

Datça’nın eşsiz incirleri, sizlerle her mevsimde buluşuyor. Mevsiminde taze incirlere ulaşamayan ya da incir lezzetini her daim isteyen kişiler için kuru incir ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Taze incir türlerinin tam zamanında toplanması ile üretilen kuru incir, vitamin ve içerik bakımından herhangi bir zarara uğramaz. Aksine kuru incirler çok daha yüksek enerji ve besleyiciliğe sahip olabilmektedir.

Neden İncir Tüketmelisiniz?

İncirler sağlıklı yaşam ve tüketim gerçekleştirmek isteyen kişiler için en güzel seçimlerden biridir. Yemek ya da tatlıların içerisinde de kullanabilirsiniz. 

Kendinize ve vücudunuza iyilik yapmak istiyorsanız beslenme programınız içerisinde incire yer vermeye özen gösterebilirsiniz. Tek bir incir, içeriği ile bir gün içinde almanız gereken birçok besini almanıza, güne iyi bir başlangıç yapmak ya da tüm gün enerjinizi korumak için en iyi destekçiniz olabilmektedir.

İncirin Dayanılmaz Lezzeti İle Buluşun

İncirin dayanılmaz lezzeti Datça Köy Ürünleri firmasının doğal paketleri içerisinde buluşuyor. Kaliteli incirlerin profesyonelce bir araya toplanması ile hazırlanan incirlerin dayanılmaz lezzeti ile buluşun.