ÜRÜNLER

Zeytin

Zeytin; salataların, yemeklerin ve kahvaltı sofralarının vazgeçilmezlerinden biridir. Eşsiz aroması ve herkesin damak zevkine uyacak çeşitleri ile Datça, zeytinleri doğal yapısı ile sofralarınıza taşıyor.

Farklı birçok türe sahip olan zeytin çeşitlerimiz, alıştığınız zeytin lezzeti sınırını hiç beklemediğiniz kadar yukarıya çıkaracak.

Datça’nın Ünlü Zeytinleri

Datça, Ege yöresinin eşsiz bir parçası olan ve benzeri görülmeyen büyüklükte zeytin bahçeleri bulunan bir ilçesidir. Bu ilçenin en büyük özelliği doğal ürünlerin yetiştirilmesi için uygun bir alana sahip olmasıdır.

Datça’nın muhteşem zeytinlerini bir araya toplayarak sizlere sunan firmamız, siyah zeytinlerin lezzetini doyasıya tatmanız için özel ambalajlarda sizlere sunuyor. Zeytini sevenlerin bu lezzete ara vermemesi için teneke boyutlarımız da bulunuyor.

Herkesin damak tadını önemseyen firmamızda yeşil zeytinin eşsiz cazibesini her lokmasında hissetmek isteyen kişiler için de uygun zeytinler var. Tam ağzınıza layık birbirinden farklı zeytinlere ulaşabilmenizi sağlıyoruz.

Birbirinden Farklı Zeytin Çeşitleri

Zeytin denildiği zamana akıllara yalnızca iki renk gelse de birbirinden farklı birçok zeytin türü bulunuyor. Şekli, saklaması ya da lezzeti oluşturulduğu biçime göre değişiklik gösteren bu zeytinlerde tek değişmeyen şey Datça zeytinlerinin kalitesidir.

Kırma zeytinler, ham zeytinlerin taş ile kırılmasının ardından üretilen zeytinlerdir. Bu zeytinler oldukça sofistike bir tada sahiptir ve yeşil zeytin türü zeytinler ile üretilir. 

Bu yöntemin yanında en popüler ikinci zeytinlerden biri ise sele zeytinlerdir. Az tuzlu, sert ve olgunlaşmamış zeytinlerden yapılan bu tür, günümüzde sıklıkla kullanılan kahvaltılık arasında yer alır. 

Biberli, çeşnili, tuzsuz, tuzlu, diyet salamura ve farklı birçok çeşide sahiptir. Damak tadınıza uygun olan bir türü kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Her Gün Zeytin Tüketmenin Faydaları

Her gün düzenli olarak zeytinlerin türleri ile beslenme sizlere birçok avantaj sağlayabilmektedir.

    • Uzun süre tokluk hissi yaratmata
    • Sindirimi kolaylaştırabilmekte
  • Vücudunuzun gelişmesine yardımcı olabilmekte ve sağlık açısından kalbinizi koruyabilmektedir. 

 

Zeytinlerin Muhafaza Edilmesi

Zeytinlerin muhafaza edilmesi için kuru bir yerin tercih edilmesi gerekir. Satın almış olduğunuz zeytinin kırma yeşil zeytin de olsa siyah sele zeytin de olsa saklama şartları aynı olacaktır. 

Zeytinleri tüketirken lezzetini artırmak istiyorsanız yağ, baharatlar ve tuz kullanabilirsiniz. En temel gıda türlerinden biri olan zeytinlerin yeşil çizik zeytin, yeşil biberli zeytinler ve benzeri türleri fark etmeksizin yüksek besleyiciliğe sahiptir.