Datça Acıbadem Macunu

acı badem macunu

Datça Acıbadem Macunu

Günümüzde sağlığı korumak için birçok bitkisel gıdalar ve takviyeler kullanılmakta. Özellikle doğal olması ve vücutta çok fazla yan etki bırakmaması açısından önleyici ve takviye amaçlı kullanılan bu ürünler hem tadı hem de faydaları sebebiyle sevilerek tüketilmektedir. Acıbadem macunu da bu ürünlerden biridir. Peki bu Datça acıbadem macunu nedir?

Datça’nın Meşhur Acıbadem Macunu

Acıbadem macunu nedir sorusunun daha çok Datça acıbadem macunu olarak sorulmasının nedeni meşhur Datça acıbademidir. Datça macunu; bal, acıbadem, meyan kökü, ve zencefilin macun şeklinde karışımından oluşmaktadır. İsteğe göre keçiboynuzu özü, zerdeçal, damla sakızı gibi ürünler de konulabilmektedir. Özellikle nefes açıcı, balgam ve akciğer temizleyici ve sigara bıraktırmaya yardımcı olabilen tamamen doğal ürünlerle hazırlanmış bitkisel karışım bir ürün.

Acıbadem macunu özellikle nefes alma ve akciğerler üzerinde İçeriğinde bulunan ürünler sayesinde birçok faydası bulunmaktadır.  Acıbadem etkisi sertleşen akciğer kanallarının yumuşamasına yardımcı oluyor. Zencefil, akciğerlerin gözeneklerini genişleterek, akciğerlerin daha fazla oksijen almasına yardımcı olarak nefes darlığına iyi gelebilmektedir. Ayrıca grip ve soğuk algınlığına iyi gelebilmektedir. Meyan kökü de balgam söktürerek yine akciğerlerde sigaranın zehrini dışarı attırabilmektedir.

Datça Acıbadem Macunu ayrıca;

 

• Akciğerlerin temizlenmesine ve nefesin kalıcı bir şekilde açılmasına,

• Balgam ve mukusun söküp atılmasına.

• Öksürük şikâyetlerini azaltmaya,

• Tat ve koku duygusunun geri gelmesine,

• Bağışıklık sisteminin güçlenmesine, 

• İçeriğindeki ürün çeşitleri sayesinde vücuttaki iltihabın atılmasına,

• Sindirim sisteminin yenilenmesine yardımcı olabilmektedir.

Bunların yanında özellikle sigarayı bırakmak isteyenler ama bırakmayanlara yardımcı olabilmektedir. Sigaranın akciğerler üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirerek, ciğerlerin temizlenmesini sağlamaya yardımcıdır.

Sağlık açısından birçok faydası olan Datça Macunu günde 2 kez 1’er tatlı kaşığı kullanılması tavsiye edilir. En az 8 saat arayla alınabilmektedir. Her kullanımdan sonra yoğun tadından dolayı bol su veya sıvı içilebilmektedir.

Datça Macunu Datça’da üretilmektedir. Tüm malzemeleri en doğal haliyle bir araya getirilerek oluşturulan macun Datça’nın en çok talep edilen ürünleri arasındadır.

bir yorum bırakın